sestdiena, 2015. gada 12. decembris

Cena kasē

Jau kādu laiku neesmu redzējis veikalos paziņojumus, kas skan apmēram: "Ja precei plauktā norādītā cena nesakrīt ar cenu kasē, cena kasē uzskatāma par pareizo," bet šie paziņojumi atkal nāca prātā, 11. decembrī piedaloties Elejas apkārtnes iedzīvotāju sarunā ar AS "Latvijas valsts meži".

Ieva no Elejas man pirmoreiz atrakstīja pērn maijā, lūdzot padomu, kā nosargāt mežus. Nedaudz aizrādot par manu pieeju rakstiem TVNET, Ieva rakstīja: "Būtu lieliski ja mēs, Latvijas iedzīvotāji un arī valsts iestāžu pārstāvji, varētu uzticēties viens otram. Utopiski, bet ja ar šādu attieksmi vērsīsimies pret citiem un mūsos būs pozitīvas gaidas, tad ar laiku tas kļūs par realitāti."

11. decembrī izrādījās, ka savstarpējas uzticības laiks, uz ko cerēja Ieva, vēl nav pienācis. Vairāki mežu nogabali no tiem, ko oficiālā vēstulē LVM bija solījuši necirst (tostarp it kā dabas aizsardzībai atvēlēti), nu ir nocirsti. Solījumu neturēšana tika LVM tradīcijās attaisnota ar kļūdām (kāds bija kādam piemirsis pateikt LVM vadības solīto), taču šoreiz tā netika pasniegta ar LVM vadībai raksturīgo labi trenēto pieklājību, bet ar visnotaļ augstprātīgu attieksmi, kas brīžiem robežojās ar rupjību (zemāka līmeņa darbinieki laikam tik bieži neapmeklē saskarsmes kursus).

Arī Elejas mežu gadījums apliecināja, ka LVM ieviestajai īpaši aizsargājamo biotopu kartēšanas metodikai ir "caurumi", kam vērtīgi meži iziet cauri un tiek nolemti nociršanai. Šeit vairākus nogabalus nosargāja vien atkārtota pārbaude un Vides aizsardzības kluba ierosināti mikroliegumi.

Tomēr šis gadījums atklāja arī kādu jaunumu - izrādās, kartes, kas tiek apspriestas ar iedzīvotājiem un kurās parādītas dabas aizsardzībai atvēlētās platības, nav pareizas. Ievai paužot neizpratni par to, kāpēc nocirsti meži vairākās vietās, kas kartē skaidri redzamas kā dabas aizsardzībai atvēlētas platības, izrādījās, ka kartēs šīs platības netiekot attēlotas tik precīzi. Visi skaitļi gan esot pareizi.

Jā, LVM vadība apsolīja necirst. Jā, iedzīvotājiem rādītajās kartēs šeit bija paredzēts saudzēt mežu. Bet cena kasē ir pareizā. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

2 komentāri:

 1. Ja ir attiecīgi dokumenti, kas to visu pierāda, konkrēti nosaucami cilvēki, kuri teikuši vienu, pēc tam citu utt., varbūt to var apkopot un nosūtīt pietiek.com? Viņi labprāt publicē tādus materiālus. Savukārt no pietiek bieži vien stafeti pārņem arī citi mediji, pat tādi, kurus sākotnēji šis jautājums licies nesvarīgs.
  Man personīgi ir tādas klusas aizdomas, ka LVM gadījumā tas varētu ļoti labi nostrādāt. Jo ārēji šī organizācija ļoti rūpējas par savu "labo vārdu". Nocirstie koki šajā gadījumā ir zaudēti, bet LVM vismaz nākotnē vairāk baidīsies veikt līdzīgas darbības.
  Es personīgi neredzu citu veidu, kā ar šīs iestādes vadības patvaļu cīnīties.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Paldies par padomu! Publikācija pietiek.com nav vienīgais veids, bet laiks rādīs (dokumenti, protams, ir).

   Dzēst