Ja lasāt šo rakstu, pieņemu, ka man jau sekojat. Tad nu šeit vēl 14 Tvitera profili, kuriem iesaku sekot, ja jums interesē Latvijas daba. Ja esmu kaut ko ļoti vērtīgu palaidis garām, ziņojiet!
tāda izskatās gludenā jeb kaparčūska. Kaparčūska nav glodene.
Slīteres NP pic.twitter.com/n0vA18TPiE
— Vilnis Skuja (@SkujaVilnis) May 19, 2014
Iespēja, ka jūs sekojat man, bet nesekojat Vilnim Skujam ir visai neliela, bet, ja tā tomēr ir, tūlīt piesekojieties! Lai gan minēju, ka šeit kontus neesmu kārtojis noteiktā secībā, manā vērtējumā Vilnis Skuja ir visinteresantākais stāstnieks par Latvijas dabu Tviterī. Viņš tvīto dabas fotogrāfijas ar interesantiem vai pamācošiem īsstāstiem piedevām. Vilnis noteikti labprāt atbildēs uz dabu izzināt gribošu cilvēku jautājumiem (un, ceru, piedos man, ka to uzrakstīju). Mazs brīdinājums: Ja sekojat gan Vilnim, gan viņa dzīvesbiedrei (un žurnāla "Vides Vēstis" galvenajai redaktorei) Anitrai Toomai, laiku pa laikam kļūsiet par ļoti privātas Viļņa un Anitras sarakstes lieciniekiem.
Gada putnu pāra selfijs treilkamerā: tie zaļo vārnu būri ir tik feini; kā pupuķiem tādā neperēt? pic.twitter.com/R4AKoLMnFi
— Edmunds Račinskis (@dabasSkanas) May 19, 2014
Edmunds Račinskis ir zaļo vārnu pētnieks un šobrīd Latvijā aktīvākais putnu balsu ierakstītājs. Sekošana Edmundam ļaus jums klausīties putnu balsis, uzzināt šo to jaunu par tām un caur fotogrāfijām sekot līdzi Edmunda pētījumiem un iepazīt zaļās vārnas un vienu otru citu ne mazāk krāšņu putnu.
Lietuvas mežos gadījās redzēt daudz interesantu koku. Šī būtu viena egle vai divas? pic.twitter.com/YaBdNmXm8B
— Julita Kluša (@dziedava) May 20, 2014
Julita Kluša ir lapas www.dziedava.lv autore, bet, jāatzīst, šo lapu skatījies neesmu. To garšu, kas Julitas skatā uz Latvijas dabu, iepazinu no viņas rakstiem un fotogrāfijām žurnālā "Vides Vēstis". Pieaugušo (tajā skaitā dabas aizsardzības profesionāļu) skats uz pasauli notrulinās, bet Julita ir spējusi saglabāt bērna spēju redzēt apbrīnojamo un skaisto šķietamos sīkumos. Tāds pats prieks par neparasto ikdienišķajā staro arī no Julitas tvītiem.
Ar urālpūcēm strādāt ir reti iedvesmojoši! http://t.co/Ww1Je6GIXX
— Avotāns (@Avotans) May 8, 2014
Andris Avotiņš turpina sava tēva Andra Avotiņa seniora iesāktos Latvijas pūču pētījumus un, gluži tāpat kā tēvs, lielu uzmanību velta sabiedrības izglītošanai un iesaistīšanai - lasa lekcijas par putnu noteikšanu, dod bērniem šķirot pūču atrijas, vada ekskursijas un tvīto par dabu.
Liels lops šodien sagaidīja saullēktā Kalnienas pusē. Bet vēl jau bija svītrainie ķauķi, rubeņi, mazais ērglis = BVZ. pic.twitter.com/t2Vl3Cxdxz
— Gaidis Grandāns (@GaidisGrandans) May 20, 2014
Gaidis ir Andra Avotiņa biedrs Latvijas pūču izpētē, un viens no interneta lapas www.latvijasputni.lv veidotājiem. No Gaida uzzināsiet ne tikai par pūcēm, bet arī par novērotiem retiem putniem, atlidojošiem gājputnien un citiem jaunumiem putnu jomā.
Jau nodomāju, ka pie Rīgas mājām dzied vītītis, bet nē - jau atkal kārtējais superatdarinātājs mājas strazds ar vītīša dziesmu savējā.
— Kaspars Funts (@KFunts) May 19, 2014
Pašlaik visvairāk izsekotais putnists Tviterī. Kaspars tvīto par saviem putnu novērojumiem un citiem putniskiem jaunumiem (arī citur pasaulē). No viņa uzzināsiet arī dažus praktiskus padomus un noteikti saņemsiet atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem par putnu tēmu.
Bērnības atmiņas no vasarnīcas - patika šos ņurcīt pa rokām un klausīties kā 'pīkst'. Dārzkopjem gan šie nepatīk. pic.twitter.com/cHLZI5i6kD
— Uģis Piterāns (@UPiterans) April 23, 2014
Uģis Piterāns ir biologs trešajā paaudzē. Pēc pamatnodarbošanās Uģis ir entomologs, bet savās dabas zināšanās ir visnotaļ daudzpusīgs, un daudzveidīgi ir arī viņa tvīti. Savulaik Uģis iekaroja pieredzējušāku fotogrāfu apbrīnu ar savām kukaiņu fotogrāfijām, un, sekojot viņam, pārliecināsieties, ka Uģis joprojām ir aktīvākais un labākais Latvijas kukaiņu fotogrāfs.
Nakts negaisa klīstošās atraudziņas un saules palēciena agrā rīta stundā pic.twitter.com/qJFupLGFBk
— Dāvis drazdovskis (@ezermala) May 20, 2014
Laikam ātri palieku vecs - ar Dāvi iepazinos, kad viņš vēl bija mazs un kautrīgs puika, kas piedalījās Latvijas ligzdojošo putnu atlantā (nu labi, pats arī nekāds lielais puika nebiju). Jau tolaik Dāvis bija lielāks dabā gājējs nekā es, un rodas sajūta, ka arī tagad Dāvis vairāk laika pavada kaut kur dabā, nevis zem jumta. Tviterī varēsiet sekot līdzi viņa piedzīvojumiem, pasniegtiem dāviskā valodā un papildinātiem ar lieliskām dabas bildēm.
Par gredzenotu putnu atradumiem jāziņo Latvijas Gredzenošanas centram: http://t.co/jhlpa9NeOl, bet var ziņot arī mums - ziņu LGC nodosim.
— LOB (@LOB_lv) April 23, 2014
Pievēršoties organizāciju un iestāžu profiliem, protams, nevaru nesākt ar savējo - Latvijas Ornitoloģijas biedrību. Sekojot mums, uzzināsi par dažādiem pasākumiem un pētījumiem, kuros iesaistīties, saņemsi atbildes uz jautājumiem par putniem un dažādus praktiskus padomus.
Par melngalvas stērstes statusu Latvijā (R.Matrozis): http://t.co/yANa4t2aPo pic.twitter.com/gSeQWbF531
— Birds in Nature (@Putni_daba) March 4, 2014
LOB žurnāla "Putni dabā" profils, tāpēc, protams, ir zināma pārklāšanās starp LOB un šajā profilā atrodamo informāciju. "Putni dabā" tvīto vairāk svaigu ziņu par putniem un, protams, arī par žurnālā rakstīto. Agnis Bušs, kurš uztur šo profilu, cītīgi retvīto arī citu tvītus par putnu tēmu, tāpēc, sekojot šim profilam, iegūsiet visai pilnīgu priekšstatu par putnu aktualitātēm Latvijā.
Šodien plkst.17:00 LU Biofak lekcija par tauriņiem un dz.stērstēm http://t.co/ZHQsKI85wb. Klausītājiem būs pieejami arī daži @NatGeo numuri.
— Latvijas Dabas fonds (@LDF_lv) May 14, 2014
Latvijas Dabas fonds īsteno veselu virkni interesantu projektu un laiku pa laikam rīko dažādus izglītojošus pasākumus, un par to visu uzzināsiet, sekojot šai organizācijai Tviterī.
Lakstīgalu noteikti ikviens ir dzirdējis @dabasSkanas https://t.co/CiCugJuret Bet redzējis? pic.twitter.com/FZt8IngK1p
— Dabasdati.lv (@Dabasdati) May 20, 2014
Lūk, šim tiešām nevar nesekot! Sākumā "Dabas dati" bija divu organizāciju - Latvijas Ornitoloģijas biedrības un Latvijas Dabas fonda - kopīgi veidota tiešsaistes datubāze, kurā cilvēkiem ziņot savus novērojumus. Lai gan datubāze joprojām ir portāla pamatā, šobrīd tas ir apaudzis arī ar citām interesantām lietām. Dabas ziņas, augu un dzīvnieku noteicēji, vebkameras, iespējas iesaistīties dažādos pētījumos - par to visu var uzzināt, sekojot "Dabas datiem".
Pūču mazuļu gredzenošanas izbraukuma foto: http://t.co/IkP6acX0d6
— Latvijas pūces (@puceslv) May 8, 2014
Pūču pētnieki ir aktīvākā, lielākā un tradīcijām bagātākā kādas putnu grupas pētnieku un interesentu kopa Latvijā, tāpēc brīnums nav tas, ka šobrīd pūcistiem ir pašiem sava biedrība, bet tas, ka tā tapusi tik nesen. Biedrības vadībā ir jau iepriekš minētie puiši - Gaidis Grandāns un Andris Avotiņš. Sekojot "Latvijas pūcēm" uzzināsiet daudz jauna par... Latvijas pūcēm.
Latvijā, Lietuvā un Baltkrievijā veidos cilvēkiem ar invaliditāti piemērotus ceļojumu maršrutus http://t.co/zJPBjGWvby
— DAP (@dabaDAP) April 16, 2014
Dabas aizsardzības pārvalde pārrauga visas īpaši aizsargājamās dabas teritorijas Latvijā un rīko dažādus pasākumus, lai cilvēkus ar tām iepazīstinātu. Noteikti sekojiet, ja vēlaties uzzināt vairāk par Latvijas dabas pērlēm!
feins apkopojums, paldies, twitter nav mana aktīvākā soc.tīmekļa vietne, tā ka daži vēl nebij zināmi :)
AtbildētDzēst